با توجه به تحریم های موجود علیه کشور، رجیسترار ریسلو محدودیت هایی را در خصوص ثبت دامنه های جدید در نظر گرفته است که در این اطلاعیه شما را از جزئیات آن مطلع می نماییم.

مطابق اطلاعیه این رجیسترار، از تاریخ ۲۷ تیرماه امکان ثبت دامنه جدید در اکانت هایی که آدرس یا تلفن آنها مربوط به ایران باشد وجود ندارد. با این حال امکان مدیریت و تمدید دامنه های قبلی ثبت شده همچنان امکانپذیر خواهد بود و دامنه های قبلی ثبت شده بدون هیچگونه مشکلی و مانند گذشته در دسترس خواهند بود.

با توجه به تجربه ۱۳ ساله این شرکت، تلاش گردیده این تغییر هیچگونه اختلالی در ثبت سفارش ها در وب سایت ایجاد ننماید و این اطمینان به شما کاربران محترم داده می شود که انتقال تمامی دامنه های شما به شکلی مطلوب و ایمن به رجیسترار دیگر بزودی و ضمن اطلاع رسانی خدمت شما انجام پذیرد.

در این فاصله از شما تقاضا میکنیم با شکیبایی و مطالعه اطلاعیه های رسمی این شرکت، با ما جهت مدیریت هرچه بهتر این مشکل همکاری نمایید.

بروزرسانی ۲۸ تیرماه ساعت ۱۳:۳۸

با احترام به اطلاع می رسانیم امکان ثبت دامنه از طریق وب سایت شرکت وجود دارد و تمامی ثبت ها حداکثر ظرف مدت ۱ ساعت انجام می شود.

ثبت دامنه توسط نمایندگان محترم دامنه نیز ضمن ارایه مشخصات خارج از کشور برای کاربران در هنگام ثبت وجود دارد.

مجددا از تمامی کاربران محترم خواهشمندیم به شایعات منتشر شده توسط عده ای سودجو توجه نکنند و جهت اطمینان از عدم ایجاد هرگونه اشکال برای دامنه های خود همانگونه که در تمامی اطلاعیه های این شرکت به اطلاع رسیده است از انتقال دامنه های خود به سایر رجیسترار ها خودداری فرمایید.

با توجه به اینکه مالکیت دامنه شما قطعی بوده و امکان مدیریت دامنه ها تا چند ماه آینده وجود خواهد داشت، از شما تقاضا می کنیم با شکیبایی خود جهت یافتن جایگزین مناسب و مطمئن با ما همکاری نمایید.

بروزرسانی ۲۸ تیرماه ساعت ۱۴:۲۳

جهت شفاف سازی در خصوص شایعات منتشر شده توسط برخی سودجویان که باعث نگرانی هایی برای برخی کاربران محترم گردیده، موارد زیر را به اطلاع می رسانیم:

- ریسلو توسط یک شرکت امریکایی خریداری نشده است بلکه دلیل محدودیت اعمال شده، محدودیت های بانکی در اتحادیه اروپا می باشد.
- ریسلو یک شرکت هلندی است. این شرکت هیچگاه هندی نبوده است.
- مالکیت دامنه های شما ضمن این محدودیت ها به هیچ وجه سلب نخواهد شد.
- دسترسی به دامنه های شما همواره و تا پایان اعتبار دامنه شما وجود خواهد داشت.
- پس از فرصت ۴ ماهه ارایه شده نیز همچنان امکان انتقال دامنه شما به سایر رجیسترارها فراهم خواهد بود.
- انتقال دامنه به سایر رجیسترارهای مستقر در اتحادیه اروپا برای شما به همین اندازه ریسک تحریم به همراه خواهد داشت.

در نهایت هیچگونه تهدیدی علیه دامنه های شما وجود ندارد و نگرانی های منتشر شده توسط برخی افراد تنها جهت سودجویی از شرایط ایجاد شده است.

irPowerWeb در حال اطمینان یافتن از انتخاب رجیسترار جدید و ایجاد شرایط مطمئن برای شما کاربران محترم است و در زمان مقتضی شرایط را طی اطلاعیه رسمی خدمت شما عزیزان اعلام خواهد نمود.

بروزرسانی ۲۸ تیرماه ساعت ۲۳:۱۱

گزارشاتی در خصوص ارسال ایمیل توسط برخی شرکت ها و اشخاص جهت سوء استفاده از شرایط ایجاد شده با ارایه اطلاعات غلط و کسب سود در ازای ایجاد نگرانی برای کاربران دریافت گردیده است.

از شما کاربران عزیز تقاضا می شود از توجه به این ایمیل ها خودداری فرمایید و جهت پیگیری قضایی آنها را به واحد رسیدگی به جرایم این شرکت به آدرس abuse-at-irpowerweb.com ارسال فرمایید.

بروزرسانی ۱۷ مردادماه ساعت ۱۲:۳۰

به منظور سهولت در انتقال دامنه ها به رجیسترار جدید، تغییر Admin Contact دامنه های بین المللی تحت پوشش irPowerWeb توسط ریسلو در حال انجام است. پس از انتخاب رجیسترار جدید و در نظر گرفتن شرایطی برای انتقال دامنه ها، درخواست های تاییدیه انتقال دامنه به این کانتکت ارسال خواهد شد و ما از جانب شما نسبت به تایید آن اقدام خواهیم نمود.
در نظر داشته باشید این تغییر نه تنها هیچ خطری برای مالکیت دامنه شما ایجاد ندارد، بلکه شما می توانید در هر زمانی نسبت به تغییر آن به مشخصات دلخواه خود اقدام نمایید.

منتظر دریافت خبرهای خوب باشید:
تا به این لحظه بیش از ۱۰۰ رجیسترار مختلف در قاره های مختلف به صورت حضوری و غیر حضوری بررسی شده اند که از این بین، ۳ رجیسترار در مرحله ارزیابی نهایی قرار گرفته اند. شرایط و امکانات این ۳ رجیسترار به شکل مطلوبی ارزیابی شده است که پس از عقد قرارداد،‌ امکانات آن به اطلاع شما خواهد رسید.

بروزرسانی ۳ شهریور ساعت ۱۵:۱۴

مفتخریم به اطلاع شما برسانیم که پس از بررسی های مستمر رجیسترارهای قابل انتخاب، در نهایت رجیسترار هندی Web Werks به عنوان رجیسترار آینده irPowerWeb انتخاب شد. این رجیسترار دارای کنترل پنلی با امکانات بی نظیر است که می تواند بسیاری از نیازهای شما نمایندگان گرامی را برطرف کند. مهم تری ویژگی این رجیسترار Multi-tier بودن آن است که می توانید از آن جهت ایجاد و فروش اکانت های نمایندگی در زیر مجموعه خود بهره مند شوید. برخی از ویژگی های این رجیسترار به شرح زیر است:

- امکانات برندینگ کامل شامل ارایه کنترل پنل بر روی آدرس اختصاصی شما و شخصی سازی آن
- محافظت از شناسه (Whois Privacy) حرفه ای رایگان!
- Managed DNS رایگان!
- امکان ایجاد زیرنماینده (Sub-reseller) و ارایه دسترسی کامل به آنها
- امکانات حرفه ای قیمت گذاری برای نماینده ها و کاربران
- ارتقاء خودکار درجه نمایندگی پس از شارژ مجدد
- امکانات مدیریت گروهی دامنه ها (Bulk Tools)
- امکانات گزارش گیری حرفه ای - ماژول WHMCS و API
- و امکانات بسیار دیگر

بروزرسانی ۲۷ شهریور ساعت ۱۱:۰۲

پیرو محدودیت های ایجاد شده برای رجیسترار ریسلو و همچنین اطلاعیه ارسال شده، از لحظاتی پیش دسترس های شارژ پنل نمایندگی دامنه در رجیسترار ریسلو بسته شد و دیگر امکان شارژ آن وجود ندارد. 
با توجه به معرفی رجیسترار Web Werks و استقبال بی نظیر نمایندگان از این رجیسترار، از این لحظه تمامی شارژهای نمایندگان دامنه به این رجیسترار منتقل خواهد شد. لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر به بخش "فروش و مالی" تیکت ارسال نمایید.

بروزرسانی ۵ مهر ساعت ۱۸:۰۵

قفل انتقال (Transfer Lock) تمامی دامنه های زیر مجموعه irPowerWeb در رجیسترار ریسلو برداشته شد. این موضوع جهت انتقال هر چه سریعتر دامنه ها به رجیسترار جدید در نظر گرفته شده است.


بروزرسانی ۲۲ مهر ساعت ۱۲:۱۵

با هماهنگی های انجام شده در حال پیگیری انتقال تمامی دامنه ها به رجیسترار Web Werks بدون نیاز به تمدید دامنه ها هستیم. در صورت محقق شدن این موضوع، تمامی دامنه ها بدون نیاز به طی مراحل انتقال دامنه به رجیسترار جدید منتقل خواهند شد.


سوالات متداول

- آیا دامنه های ما هم تحریم شده است؟
تمامی دامنه های بین المللی (دامنه های غیر ملی) که در رجیسترار Resello به ثبت رسیده است، مشمول این تحریم شده اند.

- من دامنه ir دارم، آیا دامنه من هم مشمول این تحریم شده است؟
خیر، این موضوع به هیچ عنوان ارتباطی با دامنه های ملی (اعم از ir و co.ir. و غیره) ندارد.

- آیا مشکلی برای دامنه های من پیش می آید؟
خیر، هیچ مشکلی برای دامنه های شما ایجاد نشده است. شما می توانید تا تاریخ های اعلامی بعدی اقدام به تمدید، انتقال، تغییر DNS، تنظیم Child Host و موارد دیگر کنید و دامنه شما تا پایان اعتبار زمانی آن قابل استفاده خواهد بود.

- نیاز هست اطلاعات Whois دامنه را تغییر دهم؟
خیر، نیازی به هیچ تغییری نیست. در صورتی که نیاز به انجام تغییراتی باشد، ما آن را به شما اعلام خواهیم کرد.

- آیا لازمه دامنه های خودم رو به رجیسترار دیگری که تحریم نشده منتقل کنم؟
خیر، در حال حاضر نیازی به انتقال دامنه ها به رجیسترارهای دیگر توسط شما نیست. در زمان مقتضی irPowerWeb انتقال دامنه ها را به یک رجیسترار امن انجام خواهد داد.

- ایمیلی برای من ارسال شده که اگر تا چند روز آینده دامنه خودم را منتقل نکنم، برای دامنه من مشکل ایجاد خواهد شد و مالکیت دامنه را از دست خواهم داد.
چنین موضوعی به هیچ عنوان صحت ندارد. متاسفانه در روزهای اخیر افراد سودجو با استفاده از راه های غیر قانونی و غیر اخلاقی در حال انتشار اخبار ناقص و غیر واقعی برای سودجویی از این اتفاق هستند که این موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.
در واقع هیچ تهدیدی برای دامنه های شما وجود ندارد. با توجه قوانین بین المللی هر رجیسترار موظف به ارائه خدمات به دامنه های خود تا زمان انقضای آنها خواهد بود و به همین دلیل دامنه شما بدون هیچ مشکلی میتواند تا آخرین روز از اعتبار زمانی آن در رجیسترار ریسلو قرار داشته باشد و از خدمات آن استفاده کند.
مالکیت دامنه های شما، در اختیار شماست و این موضوع هیچ تهدیدی برای دامنه های شما ایجاد نخواهد کرد.

- آیا مالکیت ریسلو به کشور آمریکا تغییر کرده است؟
خیر، برند و شرکت ریسلو نه خریداری شده و نه تغییر مالکیت داده شده است. ریسلو شرکتی هلندی است که همچنان در کشور هلند قرار دارد.

- چرا ریسلو دامنه های ایرانی را تحریم کرده است؟
این تحریم ها از جانب ریسلو اعمال نشده است و این شرکت همچنان تمایل به ادامه همکاری با ایران و مابقی کشورهای مشمول تحریم آمریکا دارد. موضوعی که در چند روز گذشته شاهد آن بودیم، اعمال تحریم های مالی ایران توسط آمریکا بوده است که این تحریم از سالیان گذشته وجود داشته است.در واقع با توجه به تحریم مالی آمریکا، ایران قادر به دادوستد مالی بین المللی نیست و در صورت آشکار شدن این موضوع، مراجع بین المللی قادر به ورود و بررسی محصولات و خدمات ارائه شده خواهند بود تا در صورت مشاهده چنین تخلفی، از آن جلوگیری به عمل آورند.

- در ایمیلی که برای من اومده، راهکار رفع این تحریم انتقال دامنه به رجیسترار آلمانی ذکر شده، اگر انتقال رو انجام بدم دیگه این مشکل ایجاد نمیشه؟
تا زمانی که ما از خدمات بین المللی استفاده می کنیم، احتمال وقوع این موضوع وجود دارد. چه رجیسترار آلمانی و چه رجیسترارهای دیگری که به هر نحوی از قوانین آمریکا پیروی می کنند، احتمال وقوع این موضوع وجود خواهد داشت.

- چرا اطلاعاتی که شما منتشر می کنید با اطلاعاتی که از شرکت های دیگر منتشر می شود متفاوت است؟
irPowerWeb بزرگترین مرجع ثبت دامنه در ایران است و طی ۱۳ سال گذشته همکاری های بسیار نزدیکی با رجیسترارهای مختلف اعم از Directi و Resello داشته است. همین موضوع باعث دریافت اطلاعات کامل و صحیح از آنها شده است. با این حال افراد سودجو در حال تشویش اذهان عمومی و سوء استفاده از موقعیت ایجاد شده هستند که این موضوع از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است. ما نیز از طریق همین اطلاعیه شما را از تمامی تغییرات مطلع خواهیم ساخت.

- من شخصا از طریق تیکت سوالاتی از ریسلو پرسیدم ولی پاسخ قابل قبولی نگرفتم! دلیل این موضوع چیه؟
همانطور که اشاره شد، ریسلو به شدت تحت کنترل و نظارت مراجع قانونی است و انتظار دریافت راهکارهای مناسب در این شرایط ازآنها، کمی غیر منطقی است. تمامی تلاش خود را انجام خواهیم داد تا راهکارها و سوالات شما عزیزان را در همین اطلاعیه پاسخ دهیم.

- چرا شما دامنه ها را سریعا به رجیسترار آلمانی دیگر منتقل نمی کنید؟
ریسلو شرکتی هلندی است و محدودیت های ایجاد شده برای آن شرکت قابل اعمال برای سایر شرکت های اروپایی نیز می باشد. تبلیغات اشتباه برخی شرکت ها بدلیل عدم اطلاع کافی آنها از شرایط و سود کوتاه مدت آنها باعث ایجاد اشکالات بعدی برای کاربران خواهد شد. با توجه به تعداد بسیار زیاد دامنه ها در irPowerWeb و تعهدات ما مبنی بر حفظ و نگهداری از آنها، بایستی در انتخاب خود بیش از اندازه دقت کنیم تا احتمال ایجاد اشکال برای کاربرانمان را به حداقل ممکن برسانیم.

- آیا رجیسترار جدید مشخص شده؟
خیر، در این مرحله در حال بررسی شرایط رجیسترارها و مذاکره با آنها هستیم تا با در نظر گرفتن نیازهای شما کاربران و نمایندگان عزیز و استانداردهای کیفی مورد انتظار این شرکت، بهترین شرایط را برای دامنه های شما در نظر بگیریم. مطمئنا بعد از مشخص شدن رجیسترار، شما را از نتیجه مطلع خواهیم ساخت.

- تکلیف ما در این شرایط چیست؟
ما از شما تقاضا می کنیم تا ضمن حفظ آرامش، از توجه به حاشیه ها و شایعات ایجاد شده خودداری فرمایید. ما این اطمینان را به شما خواهیم داد که با تلاش شبانه روزی خود، هیچ موردی برای دامنه های شما ایجاد نخواهد شد و پیگیری های لازم را برای انتخاب بهترین رجیسترار انجام خواهیم داد.
 


این اطلاعیه بروز می شودTuesday, July 18, 2017

« برگشت