IRPOWER

نصب گواهینامه در سیپنل توسط کاربر

مرکز آموزش » گواهینامه دیجیتال » نصب گواهینامه در سیپنل توسط کاربر

HTTPS که مخفف Hypertext Transfer Protocol Secure می‌باشد، پروتکلی است موازی با HTTP با این تفاوت که سطح امنیت آن به مراتب از پروتکل HTTP بیشتر است. پروتکل HTTPS با استفاده از تکنولوژی (SSL (Secure Sockets Layer پیاده سازی می شود. لذا در واقع با خرید و فعال سازی گواهینامه SSL، به طور خودکار HTTPS نیز فعال می شود. HTTPS از پورت 443 در وب، برای برقراری ارتباط استفاده می کند.

تفاوت پروتکل HTTPS با HTTP در رمز نگاری اطلاعات انتقالیست به آن معنا اطلاعات رد و بدل شده در شبکه توسط الگوریتم خاصی کد می شوند بدین ترتیب حتی چنانچه آن اطلاعات توسط بد افزارها و Cracker ها در دسترس قرار گیرد به صورت کدهای ناخوانا و غیر قابل استفاده خواهد بود. بنابراین با استفاده از HTTPS کانال ارتباطی امنی درون شبکه‌ی ارتباطی ناامن پدید می آید. Https یا SSL چیست و چرا مهم است؟

هر SSL فقط مختص یک دامنه (Addon Domain, Park Domain, SubDomain, Main Domain) است. بنابراین چنانچه در هاست خود از چند دامنه استفاده می فرمایید که قصد فعال سازی SSL برای همه آن ها دارید لازم است به ازای هر یک، اقدام به تهیه گواهینامه SSL فرمایید. در ادامه با نحوه فعال سازی و نصب SSL در cPanel از طریق ناحیه کاربری آشنا خواهید شد.

۱- به منظور آگاهی از شرایط فعالسازی و سفارش نسبت به خرید گواهینامه SSL اقدام نمایید.

۲- پس از خرید در ناحیه کاربری شما سرویسی به نام گواهینامه دیجیتال - گواهینامه SSL اضافه خواهد شد که با کلیک بر روی آن وارد مدیریت سرویس میشوید.

۳- بر روی گزینه ورود به پیکربندی SSL کلیک نمایید. در صفحه جدید دو قسمت اطلاعات سرور و اطلاعات ارتباط با مدیریت دیده میشود.

ورود به تنظیمات پیکربندی

۴- لطفا در بخش اطلاعات سرور داده های زیر را وارد نمایید:

 • نوع وب سرور : وب سرور مربوط به هاست را انتخاب نمایید. به عنوان مثال میتوانید cPanel/WHM و یا Apache +ModSSL را انتخاب کنید
 • CSR : لطفا مطابق با مقاله نحوه ایجاد CSR از طریق cPanel این کد را ایجاد کنید و در این فیلد قرار دهید.

CSR

XSR pasted

۵- در قسمت اطلاعات ارتباط با مدیریت، فیلد های مربوط به آدرس را با مشخصات غیر ایرانی پر کنید.

Contact-ssl

نکته : در نظر داشته باشید حتما در فیلد های مربوط به آدرس 1 ، آدرس 2 ، شهر ، استان ، کد پستی ، کشور و ... اطلاعات غیر ایرانی وارد شود.

۶- بر روی گزینه ادامه خرید کلیک نمایید و وارد مرحله بعد شوید.

در این مرحله برای تایید گواهینامه، لازم است یکی از ایمیل اکانت های پیشنهادی زیر را انتخاب کنید تا لینک تاییدیه برای شما ایمیل شود.

admin mail

۷- ابتدا برای ایجاد اکانت ایمیل در سیپنل اقدام کنید.

۸- ایمیل پیشنهادی را انتخاب و بر روی گزینه ادامه خرید کلیک نمایید.

در این صورت ایمیلی به آدرس پیشنهادی ارسال میشود که لازم است با استفاده از IP غیر ایرانی آن را تایید فرمایید. ایمیل ارسالی همانند تصویر زیر میباشد که لازم است با کلیک بر روی Click here برای تایید ایمیل اقدام کنید.

verification mail of comodo

۹- لطفا وارد Webmail شوید.

۱۰- ایمیلی با عنوان ORDER #123456789 - Domain Control Validation for www.YourDomain.com دریافت خواهید کرد، ایمیل دریافتی را باز کنید.مطابق با تصویر بالا بر روی لینک Here کلیک نموده و در صفحه باز شده Validation Code را وارد نمایید. سپس بر روی گزینه Next کلیک نمایید. در صورتی که با صفحه زیر مواجه شدید تایید گواهینامه SSL انجام شده است.

email verified ssl

۱۱- پس از گذشت چند دقیقه ایمیلی با عنوان ORDER #123456789 - Your Globe Standard SSL Certificate for www.YourDomain.com دریافت میکنید. فایل های گواهینامه به صورت یک فایل فشرده به ایمیل دریافتی پیوست شده اند که میتوانید آن را دانلود نمایید.

شما باید کد CRT دریافت شده را در cPanel نصب نمایید تا گواهینامه SSL شما فعال شود.

همچنین در انتهای همین ایمیل در زیر عبارت Your Globe Standard SSL Certificate for www.Yourdomain.com in text format (if required) کد CRT مربوط به گواهینامه شما نوشته شده است که برای راحتی کار میتوانید مستقیما این کد را از آنجا کپی نموده و در سیپنل نصب کنید.

crt ssl code

۱۲- گواهینامه SSL را با استفاده از کد CRT و مراحل زیر نصب نمایید:

 • ابتدا از طریق راهنمای ورود به cPanel وارد cPanel خود شوید.
 • سپس در بخش Security گزینه‌ی SSL/TLS را انتخاب نمایید.
 • پس از ورود به بخش SSL/TLS بر روی Generate, view, upload, or delete SSL certificates واقع در زیر Certificates (CRT) کلیک نمایید.
 • بعد از آن کد CRT مورد نظر را در کادر Paste the certificate into the following text box در ذیل عبارت Upload a New Certificate وارد کنید و بر روی گزینه‌ی Save Certificate کلیک فرمایید.

 • گواهینامه ذخیره شده در همان صفحه و در بخش Certificates on Server لیست میشود. لطفا بر روی گزینه Install در روبروی آن کلیک نمایید.

 • صفحه جدیدی باز خواهد شد، لطفا در بخش Install an SSL Website و انتهای صفحه بر روی گزینه Install Certificate کلیک نمایید.

 • مراحل بارگذاری و نصب CRT به پایان رسید.

نکته : لطفا پس از گذشت یک ساعت سایت خود را با HTTPS بررسی نمایید. آدرس امن سایت شما https://YourDomain.com خواهد بود.

نکته : در صورتی که در مرورگر خود آیکون سبز رنگ مشاهده نمیکنید؛ یا رنگ زرد به شما نمایش داده میشود و یا پیام not secure مشاهده میفرمایید جهت مشاهده آیکون سبز رنگ به مقاله رفع هشدار Not Secure بعد از نصب گواهینامه SSL مراجعه نمایید.

نکته : در صورت تمایل دامنه سایت خود را از HTTP به HTTPS ریدایرکت نمایید.


تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به IRPOWER است.

کپی برداری تنها با ذکر منبع و با لینک به صفحه مربوطه در این وب سایت مجاز است
 • نصب SSL در سیپنل, نصب SSL در cpanel, فعالسازی https در سیپنل, نصب گواهینامه دیجیتال, نصب SSL
 • 6 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟
مقالات مشابه

IRPOWER