IRPOWER

نحوه عیب یابی بوت نشدن ویندوز سرور

مرکز آموزش » سرور مجازی ویندوز » نحوه عیب یابی بوت نشدن ویندوز سرور
در صورتی که در هنگام بوت شدن ویندوز سرور (Windows Server) با خطا مواجه می شوید یا ویندوز پس از بوت شدن هنگ می کند، توصیه می شود مراحل زیر را به ترتیب جهت عیب یابی طی کنید:
 


۱) به Safe Mode وارد شوید و از عملکرد صحیح نرم افزارها و درایورها مطمئن شوید. اگر به تازگی نرم افزاری نصب کرده اید یا درایور جدیدی نصب کرده اید، توصیه می شود آن را Uninstall‌ کنید. سپس سرور را ریستارت کنید و اگر مشکل حل نشده بود به مرحله بعد بروید.


۲) به Safe Mode وارد شوید و در Command Prompt دستور زیر را جهت چک و تعمیر فایل های سیستمی اجرا کنید:

 
sfc /scannow /offbootdir=d:\ /offwindir=d:\windows


اجرای این دستور چند دقیقه زمان نیاز دارد و سپس نتیجه تعمیر فایل ها بر روی صفحه نمایش داده میشود. پس از این مرحله جهت مشاهده نتیجه لازم است سرور را ریستارت کنید. اگر مشکل در این مرحله حل نشد به مرحله بعد بروید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مرحله اینجا را کلیک کنید.
 


۳)‌ در این مرحله Clean Boot را امتحان میکنیم. برای این منظور به Safe Mode وارد شوید و در Run دستور msconfig.exe را اجرا کنید.


در تب General گزینه Selective Startup را انتخاب و سپس گزینه Load startup items را غیر فعال کنید. سرور مجازی یا اختصاصی ویندوزی را ریستارت کنید و نتیجه را بررسی نمایید.
 

اگر مشکل حل نشد مجددا به همین مرحله برگردید و به تب Services بروید. گزینه Hide all Microsoft services را انتخاب کنید و سپس Disable all‌ را انتخاب کنید. سرور را ریستارت کنید و نتیجه را بررسی نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مرحله اینجا را کلیک کنید.
 


۴) سرور ویندوزی را ریستارت کنید و F8‌ را فشار دهید. در منو های بوت گزینه Disable Driver Signature Enforcement را انتخاب کنید. اگر انتخاب این گزینه مشکل را حل کرد جهت مشاهده دلایل و نحوه حل همیشگی مشکل به این لینک مراجعه کنید.
 
 

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به IRPOWER است.

کپی برداری تنها با ذکر منبع و با لینک به صفحه مربوطه در این وب سایت مجاز است
  • 2692 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟
مقالات مشابه

IRPOWER